חיפוש
  • שרון שכטר

מה הקשר בין ריצת מרתון לכלכלת המשפחה ?

בשנתיים האחרונות התמכרתי חזק לתחביב הריצה. אני מתאמן כמה פעמים בשבוע ומשתתף בתחרויות ומרתונים במקומות שונים בארץ. לאחרונה סימנתי וי על יעד אישי גדול כשהשתתפתי במרתון טבריה והשלמתי ריצת מרתון מלאה (42.2 ק"מ!!!). זה כיף גדול ואני ממליץ לכולם, אבל למה אני מספר לכם את זה? כי יצא לי לחשוב שבעצם יש לא מעט קווי דמיון בין עולם הריצה התחרותית לעולם שלי- של ההתנהלות הכלכלית המשפחתית. אז מהם קווי הדמיון והדרכים להצליח בכל אחד מהתחומים?צעד צעד

אתה לא קם בבוקר מרתוניסט ורץ במשך שעות רצוף -מדובר ביכולת שנבנית בתכנית אימונים רצופה והדרגתית. בתחילה תרוץ רק 5 ק"מ ואח"כ 10 וכך הלאה. אותו דבר גם בתחום המודעות הפיננסית- זה לא שאתם קמים בבוקר ויודעים את כל התורה. מדובר בתהליך הדרגתי עם מטרות משנה לאורך הדרך לעבר היעד של התנהלות שקולה ומתוכננת.


המפתח הוא התמדה

שינוי אמיתי בדפוסי התנהלות כלכלית ברמה המשפחתית (או היכולת לרוץ למרחקים ארוכים) הוא לא דבר שקורה ברגע אחד או במפגש ייעוץ של שעתיים. נכון שברגע שיש לנו את הנכונות לשינוי והידע כדי לבצע אותו כבר עשינו חצי מהעבודה אבל, וזה אבל גדול, הקושי העיקרי הוא ליישם את ההרגלים החדשים לאורך זמן.ב- 2 המקרים המפתח הוא התמדה!!! קראתי פעם מחקר שכל פעולה שתבצעו באופן קבוע במשך 21 יום יכולה להפוך להרגל. אמנו את עצמכם לרוץ או להתנהל באופן כלכלי שקול ומתוכנן- לא חשוב מה הפעולה אלא כמה תתמידו בביצוע שלה…


לא קלה דרכנו

כשרצים למרחקים ארוכים וגם כשמנסים לשפר את צורת ההתנהלות הכלכלית בבית הדרך לא תמיד קלה, יש עליות וירידות. גם אם הצלחתם כבר להקנות לעצמכם הרגלים נכונים : תכנון מקדים, בחינת צרכים הכרחיים לעומת מותרות וכו' עדיין יכולה להגיע "נפילה" - קנייה גדולה שבוצעה באופן אימפולסיבי למשל. מה שחשוב הוא לא לשבור את הכלים. מכל טעות לומדים וממשיכים הלאה כשהכיוון הכללי הוא בדרך הכונה.


חגגו את ההצלחות הקטנות

אל תשכחו להנות מהדרך. לאורך התהליך הגדירו לעצמכם מטרות ביניים וחגגו את ההגעה אליהן- מגיע לכם!!! ולאחר כל חגיגה חזרו מיד לשגרה.


תעשו רק מה שנכון לכם

הדשא של השכן תמיד נראה ירוק יותר. בריצה חשוב תמיד לא להסתכל מה אחרים עושים אלא להתמיד בקצב שלכם, בסרגל המאמצים שלכם וכמובן גם בכלכלת הבית- זה תמיד נראה שכולם קונים כל הזמן, כולם טסים לחו"ל 3 פעמים בשנה אבל אם זה לא ביכולת הכלכלית שלכם אל תתפתו. בתהליך הייעוץ אנחנו בונים תוכנית כלכלית בהתאם לנתונים האישיים שלכם וליעדים וסדרי העדיפות המשפחתיות שלכם.


הפכו את המשימה ליעד משפחתי

כשלקחתי על עצמי את היעד של ריצת מרתון , מה שעזר לי מאוד היה התמיכה והפרגון המשפחתי שקיבלתי מבני ביתי כדי שאצליח. הם עזרו לי לפנות זמן כדי להקדיש לאימונים, דאגו שלא אתפתה לנשנושים מושחתים וביום המרתון עצמו הגיעו ועודדו אותי לאורך כל המרוץ. גם ההתנהלות הכלכלית המשפחתית יכולה להיות כזו- הפכו אותה לאתגר משפחתי, שתפו את כל בני הבית והסבירו להם מדוע אנו מתנהלים ככה. לא תאמינו כמה הם ישתפו פעולה ברגע שיבינו שזו משימה משותפת ולא גזרה משמיים.


ונסיים בקלישאה שנכונה ב-2 התחומים: אין דבר בלתי אפשרי. אתם יכולים להגשים כל חלום ומטרה שתציבו, השאלה כמה תהיו מחויבים לתהליך ואם תקבלו עזרה בדרך (ובשביל זה אני כאן).


שלכם

שרון שכטר


#ריצתמרתון #ריצהלמרחקיםארוכים #התנהלותכלכלית #כלכלתהבית #כלכלתהמשפחה
33 צפיות0 תגובות